Септик Для Дачі – Рекомендації Вибору
Створення комфортних умов змушує власників заміських ділянок купувати та встановлювати септик для дачі. Складне, на перший погляд, обладнання вирішує безліч проблем, пов’язаних із відведенням стічних вод із житлового приміщення. Сюди відноситься накопичення та переробка нечистот до чистого стану для навколишнього середовища.
Ціна та якість – два критерії, що впливають на вибір споживача при купівлі септика. Вартість, переважно, визначають габарити ємності для стічних вод. За якістю ховається комфортабельність використання та довговічність. Септик для дачі купується на десятиліття, тому майстри радять наголосити на надійність ємності.
За конструкцією септики виготовляють відкритого та закритого типу, а також поділяються на пластикові, бетонні, металеві та безкаркасні види. Для організації відведення стоків на дачах експерти рекомендують встановлювати недорогі пластикові конструкції. Переваги виробів у довговічності та малих габаритах, що дозволяють монтаж ємності на обмеженій за розмірами ділянці власника.
Складнощі вибору
Купуючи септик для дачі, майбутній власник має вирішити питання зі спустошенням бака, наповненого стоками. Виклик асенізатора для вивезення нечистот – простий і зручний спосіб для власника, який віддає перевагу сезонному відпочинку на дачі. Тут власнику вирішувати – зливати рідкі стоки у землю, або вивозити з ділянки, не забруднюючи довкілля нечистотами.
Людям, які планують цілорічне проживання в заміському будинку з сім’єю, рекомендують професіонали «септик без відкачування». Встановлюється додатково дренаж і розподільна криниця, яка відфільтрує рідину з септика і зіллє очищену воду в землю. Таке рішення допомагає власнику дачі економити на вивезенні нечистот асенізаторами. Однак щорічно, все-таки доведеться очищати септик, відкачуючи компост.
Встановлення септика на дачі
Власник має викопати котлован і зробити обсипання щебенем і піском дна ями. В обов’язковому порядку під септик виривається дві траншеї для зливу стоків та відведення рідини, навіть якщо власник не планує зливати воду у землю.
Плануючи встановити під септик поле аерації, покупцеві буде потрібна допомога експертів, які розрахують глибину установки септика та кут нахилу труби для зливу рідини. Також доведеться продумати проміжний фільтр очищення.
Професіонали радять для очищення стоків між септиком і дренажем ставити фільтр з цеолітом. Суміш адсорбуючих мінералів вбирає отрутохімікати, олії та запахи, очищуючи воду до природного стану. До ємності з цеолітом власнику належить зробити окремий доступ, щоб періодично, за допомогою напору води зі шланга, очищати природний фільтр, що забруднився.
Для усунення запахів на ділянці рекомендується заглиблення септика в землю із встановленням кільця для нарощування ємності вихідної труби. Як варіант допоможе створення підсобного приміщення над кришкою люка септика.